Hakkımızda

Şirketimiz 1970 yılında Morel Koll.Şti. ismiyle Fiat ve Ford yedek parça toptan ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Morel Oto. İlerleyen yıllarda yatırımlarını genişleterek bünyesindeki 5 şirket ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Morel Group olarak Türkiye merkezli traktör, kamyon ve araba yedek parça toptancılığı yapmaktayız. 75.000 i aşan ürün çeşitliliği ile otomotiv sektörüne yeni gelişen teknolojiyle birlikte e-ticaret imkanlarıyla, yeniliklerimize yenilik katarak 25 yurt içi ve 7 yurt dışı olmak üzere profesyonel ekibimiz ile otomotiv sektöründe 77 ülkeye hizmet vermekteyiz.
İlke ve Prensiplerimiz

Kalıcı başarımızı; müşterilerimiz, ekibimiz ve ortaklarımız için yarattığımız samimi, güvenilir ve keyifli bir çalışma ortamına borçluyuz. Hizmet anlayışımız ve çalışma düzenimizde bu üç grubun menfaatlerinde paralellik esas alınmaktadır. MOREL bünyesinde bulundurduğumuz tüm markalarımızı kurumsal kimliğimizle birleştirip, faaliyet alanlarımızda müşteri memnuniyetini esas alarak, sektördeki yeniliklerin öncüsü olmak, insiyatif sahibi kişilerden oluşan, görev paylaşımının dengeli yapıldığı, stratejileri açık, kendi kararlarını alabilen takımların yarattığı sonuçların sağlam ve güvenilir olduğuna inanmaktayız.


İlişkilerimizin uzun vadeli bakış açısına; karşılıklı güvene, şeffaflığa ve dayanışmamıza bağlı olması en sağlam temellerimizdir. Kendi çıkarlarını müşterilerimizin ve takımımızın önünde gözeten kişilere yerimiz yoktur. Dürüstlük ve yüksek etik standardı bizim işimizin kalbidir. Bütün arkadaşlarımızdan işinde olduğu gibi, özel hayatlarında da bu değerleri korumasını beklemekteyiz. Takımlar hizmet zincirimizin bütününü oluşturmaktadırlar. Kendi içlerinde olduğu gibi farklı takımların da aralarında yardımlaşma ve bilgi akışının sağlıklı olması temel hedeflerimizdendir.


Başarı hepimizindir. Objektif bir şekilde başarıyı paylaşmaktayız. İlkelere ters düşmediğimiz, gayret gösterdiğimiz sürece takımlar içinde her zaman bir rolümüz vardır. Müşterilerimizin menfaatleri her zaman ön plandadır. Başarı, onlara verdiğimiz iyi hizmet sonucunda gelmektedir. Müşterilerimize her zaman açık, kesin ve şeffafız. Fokusumuz; kendi kendimizi aşmaya yöneliktir. Piyasalarımızın gelişimi, yatırım alternatiflerinin çoğalmasıyla paralellik göstermektedir. Kendi alanımızda piyasalara yeni standart oluşturacak ürün ve hizmet sunmaktan övünç duymaktayız.

İnsan Kaynakları Yaklaşımımız

Grup şirketlerinin uyum içinde, etkin, rekabetçi bir yapıya erişmeleri ve sürekli gelişim içinde olmaları için, onlarla birlikte çalışarak, birikim ve gücünün seferber edilmesi adına gerekli İnsan Kaynakları politikalarını oluşturarak yürütmek temel yaklaşımımızdır. Bunun için ; çalışanlarımızın yeteneklerini ortaya çıkararak onların şirket amaçları doğrultusunda fayda sağlamasını sağlayacak sistemlerin oluşturulması, kuruma bağlı, çalışma ortamı dışında da bu şirketin bir parçası olmaktan gurur duyan ve bunu dile getiren bir kültür oluşturmak, çalışanlarımıza hem kendilerinin, hem de kurumun memnuniyet duyacağı etkin kariyer yönetimi sistemleri kurmak, Etkin ve motive bir insan gücü yapısı oluşturmak üzere gerekli liderliğin sergilenmesini sağlayacak altyapının oluşturulması bizler için kritik yaklaşımlardır.

Doğru işe, doğru insanı seçiyoruz… Peki nasıl?

En iyi uygulamaları kurum içinde ve dışında ortaya çıkarıp gruba yaygınlaştırarak, Değerlendirmeler sonucunda adayların yetkinlikleri, işe yönelik bilgi ve becerilerinin analizi yapılarak işe alımı gerçekleştirilir. Bu sayede işe uygun olabilecek en doğru aday ailemize katılmış olur. Morel Group Şirketlerinin kariyer planlaması sürecinde, başarmaya istekli, performansını ortaya koyabilen ve daha fazla sorumluluğu taşıyabileceğine inanılan her çalışanımızın kariyer hedeflerine destek verilmektedir.


Her seviyede çalışanımızın ihtiyaçlarına ve mesleki gerekliliklerine göre şirket içinden veya şirket dışından sağlanmak üzere eğitimleri verilir. Morel Group’ta yalnız değilsiniz… Kariyerine ilk adımını atan çalışanlarımız için oryantasyon programı düzenlenir. Bu program dahilinde yapılacak olan görüşmede; Şirket politikaları, hedefleri ve stratejileri ve bölüm sorumluları tarafından işin teknik detayları anlatılmaktadır.

Çalışanlarımıza Sunulan Olanaklar

Çalışanların fikirlerini rahatça söyleyebilecekleri, yetkinliklerini kullanabilecekleri ortamlar sağlamak en önemli değerlerimizdendir. Zira biz bu fikirlere saygı duyar, değerlendirmeye alır ve rekabette nasıl bize avantaj sağlayabileceği konusunda gerekli tartışma ortamları yaratmayı olmazsa olmaz bir ilke olarak kabul ederiz. Ücret Yönetimi; ücretler, yılda bir kez piyasa şartları ve performansa göre düzenlenmektedir. Çalışanlarımızın ücret seviyeleri belirlenirken işinin gerektirdiği yetki ve sorumlulukları ön planda tutulur, eşit ve adil bir ücret politikası izlenir.